Altblau Regiment

(Slovenčina) Posts

 • Súčasný Altblau regiment je voľné, dnes už medzinárodné, združenie skupín historického šermu, ktoré sa už viac ako 10 rokov aktívne zaoberá obdobím tridsaťročnej vojny a účinkuje spoločne i jednotlivo na kultúrnych akciách po celej Európskej únii i mimo nej. Skupiny zapojené v regimente spojila jednotná myšlienka – pokúsiť sa napodobniť časť skutočného švédského elitného regimentu z tridsaťročnej vojny menom Altblau.

  Altblau regiment bol jeden z prvých uniformovaných peších regimentov v celej histórii švédskej armády a na svete. Zúčastnil sa väčšiny vojenských ťažení a bojoval v kľúčových bitkách švédskej armády od r. 1624 do r. 1650.

  Svojím hrdinstvom ale aj vysokým percentom disciplíny si Altblau regiment vydobil uznanie a obdiv nielen v švédskej armáde, ale dokonca aj u nepriateľa.  Príkladom nech je zmienka Cisárskych po bitke pri Lützene: „A bojovali na tom mieste, akoby zabudli, čo je to ústup a na tom mieste aj padli.“

  Prečítajte si viac o historickom regimente …

  [/ms_featurebox]

  Moderný Altblau regiment vznikal postupne od roku 1996 ako zoskupenie viacerych šermiarskych skupín ktoré mali záujem o rekonštrukciu regimentu s pôvodným velením v nemeckom jazyku.

  Postupne sa regiment dostal cez mnohé prekážky, odchody členov , pričlenenia sa nových skupín až po dnešok keď na akciách počet členov neklesá pod štyridsať a regiment patrí medzi tie najlepšie v našom okolí.

  Prečítajte si viac o modernom regimente …

  [/ms_featurebox]

Regiment Angebot

Posts

 • Wir bieten Ihnen die Möglichkeit, Ihre Anlässe und Veranstaltungen mit dem historischen Eliteregiment umrahmen zu lassen. Das Regiment war die am längsten bestehende schwedische Einheit im Dreißigjährigen Krieg. Die Soldaten des Regiments waren an fast allen wichtigen Schlachten der schwedischen Armee zwischen 1624 – 1650 beteiligt.

   

  Grundaufbau des Regiments:
  Dreißig und mehr Soldaten – Kommandanten, Musketiere, Pikeniere, Bannerträger, Kanoniere, Trommler und Marketenderinnen – alle in den gleichen blauen historischen Kostümen mit Waffen, Rüstungen und Zubehör. Gegenwärtig besteht das Regiment aus mehreren historischen Fechtgruppen, die schon seit einigen Jahren auf diesem Gebiet tätig sind.

  Stadt- und historische Feste, historische Schlachten

  Belebung von historischen Veranstaltungen, Schlössern, Burgen usw.

  Firmen – und Privatveranstaltungen (z.B. Jahrestreffen, Festessen, Bälle usw.)

Veranstaltungen

Posts

 • 2018

  Martin (Übung) SK –  April
  Tata  HU –  18-20.5 2018
  -Křivoklát (Pürglitz) CZ –  Jun
  -Gyula HU – Jun – August
  -Palamanova I – 31.8-2.9 2018
  -Čáslav  (Tchaslau) CZ – 14 -16.9 2018
  -Bratislava  (Pressburg) SK – Oktober

  panáčik_moty

Kontakt

Posts

 • VERBANDSLEITER für Tschechien

  Tomáš „MAF“ Eger, Olomouc

  tel: +420 602 344 672

  e-mail: maf@altblau.cz

   

  VERBANDSLEITER für Slowakei

  Rastislav „Moty“ Židzik, Košice

  tel: +421 903 588 533

  e-mail: moty@altblau.sk

  STELLVERTRETER

  Štefan „Pišta“ Struhár, Bratislava

  tel: +421 903462079

  e-mail: pista@altblau.cz